איך תבחרו נכון את המקום שלכם לחתונה?

איך תבחרו נכון את המקום שלכם לחתונה?

לפני שיוצאים לדרך כדאי לשבת יחד ולכתוב תכנית, את החזון אם תרצו לקרוא לזה כך, משהו כתוב המפרט בראשי פרקים מה הכיוון אליו אתם פונים.
התכנית הבסיסית שתכינו תנחה אתכם לפחות בשלבים הראשונים של אופי האירוע שהייתם רוצים לעצמכם.
חשוב מאוד לשבת על התכנית עוד לפני שניגשים לבחון את האופציות לבחירת הלוקיישן לחתונה שלכם. כאשר תשבו ותתחילו לדבר על הכיוונים השונים תגלו שחלק מהרעיונות שלכם יסננו מראש את המקומות האפשריים לאירוע.
לדוגמה – אם תבחרו לקיים חתונת שישי צהריים בקיץ, הבחירה תביא אתכם לחפש מקומות שיש בהם אולי, בריכה, מתחם בחוף ים, גן ירוק, רחבת ריקודים מוצלת, שילוב של גן לקבלת פנים אך חלל סגור וממוזג לאזור ההושבה והריקודים ועוד…
חתונות קיץ מתאפיינות בהגעת האורחים בשעות צהרים מוקדמות מאוד, יש לוודא שאין סביב המקום שאתם בוחרים מרכזי קניות הומי אדם ולבחון את התנועה סביב המקום בשעות בהן אתם מתכננים את הגעת האורחים לחתונה.
במידה ותבחרו באירוע חוץ בחודשי הקיץ החמים רצוי לוודא שיש במקום מיזוג חוץ מתאים, “צ’ילרים”, בשפה המקצועית, או מאווררים מפזרי לחות, בדרך כלל יהיה צורך ביותר ממכשיר אחד ע”מ שיורגש האוויר הצונן והעלות לכך יכולה להגיע לכמה אלפי שקלים.
כמו כן, חשוב יהיה לבדוק מול המקום את ההשלכות של שעת כניסת השבת, במקומות כשרים תהיה דרישה לסיים את המסיבה ולהיפרד מהספקים והאורחים כשעה וחצי לפני כניסת השבת ובמקום שאין בו הכשר לא תהיה מגבלה, ההשלכות של עניין השבת נוגעות לעוד נושאים כמו למשל עלויות ספקים גבוהה יותר בשבת, אך זה נשאיר לפוסט אחר שאעלה בנושא.
אם בחרתם להתחתן בקיץ בטבע, בשטח פתוח, כדאי לבדוק מה קורה בשטח בזמני אירוע ופשוט להגיע למקום בכמה הזדמנויות ע”מ לחוות את המקום הכי קרוב למה שיהיה באירוע שלכם מבחינת תנאי הסביבה. כדאי לשים תשומת הלב לריחות סביב המקום והאם ניתן לנטרל אותם, בעלי חיים אורחים למיניהם, הוכחות מעופפים למיניהם וטיפול בעל המקום במידה וזיהיתם בעיה, זהו תנאי בסיסי שהמקום צריך לדאוג לספק לכם ללא עלות נוספת, כלומר כלול בחוזה הסגירה.
לדוגמה אם תחשבו על חתונת חורף רומנטית, תהיה חשיבות למציאת מקום ובו קבלת הפנים מקורה ע”י שימוש בחומר נאה לעין ויש הערכות לחימום באזור קבלת הפנים.
הגעת האורחים בצורה נעימה חשובה ביותר לכן חשוב לבדוק האם חניית האורחים קרובה כמו כן, יהיה כדאי להימנע ממקום קרוב לקו חוף הים שם הרוח מתגברת מאוד בשעת ערב.
החורף מתאפיין בהפסקות חשמל לא מעטות וחשוב לבדוק עם המקום בו בחרתם כי קיים גנרטור תומך למקרה כזה וחשוב עוד יותר להבין תוך כמה זמן עולה החשמל חזרה בעזרת הגנרטור, תקין יהיה אם יאמרו לכם שהחשמל עולה חזרה תוך 30 שניות במקסימום, המון זמן במונחים של אירוע.

בחשיבה שלכם יחד על המקום המושלם לחתונה שלכם, כדאי להתייעץ עם מפיק מנוסה אשר ידע לענות על רוב השאלות אותן העליתי כאן, הניסיון שלו או שלה מול מקומות שונים לאירועים ברחבי הארץ יקנו לכם יתרון ותתחילו את חיפוש המקום המושלם מתוך ידע ואפשרות להשוואה תוך כדי שיחה ראשונים עם המפיק כך תבחרו בצורה מושכלת את המקומות שתבחנו מקרוב יותר בהמשך.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן