כל ההמלצות לתכנון החתונה בעידן הקורונה

כל ההמלצות לתכנון החתונה בעידן הקורונה

ביטול או דחייה של החתונה שלכם מול האולם או גן האירועים

בימים האחרונים ענף האירועים מתמודד עם הנחיות משרד הבריאות החדשות, מצב לא פשוט אשר מעמיד במצב בעייתי את כל המעורבים ומצריך חשיבה מחדש על התכנון שלנו לעתיד הקרוב בכל הנוגע לחתונות.מניסיוני מול הזוגות שלנו, תהליך תכנון חתונה הוא אמוציונלי ורגיש, לרוב מלבד הזוג האוהב, מעורבים בתהליך גם ההורים משני עולמות שונים  מה שיוצר ערוב רגשות ודיעות קוקטייל מיוחד אליו אני תמיד נרגשת להכנס ולהיות עמוד התווך ליצירת תהליך נעים וממוקד העוזר מאוד לזוגות לבצע בחירות ממקום מושכל ומתוכנן אשר ישרת את יישום החלום בפועל בצורה הטובה ביותר.

גם בתקופה הזו, כאשר הקורונה השביתה שמחות והכניסה את עולם האירועים לבלבול ולבסוף להקפאה זמנית, הניסיון בהתנהלות שלנו מוכיח את עצמו עבור הזוגות אותם אנחנו מלווים אשר נהנים מחידוד התמונה והעמדת האופציות עבורם ולטובתם בכל החלטה שבחרו לקחת, דחיה או ביטול החתונה – בכל מקרה התהליך עובר חלק יותר כשיש איש מקצוע לצידכם.

החלטתי לשתף  כאן בכמה עצות להתנהלות בתקופה המורכבת הזו:)

תכננתם להתחתן והנחיות משרד הבריאות הרסו את החגיגה? לפני הכל לא להכנס להיסטריה ותתמקדו בתאום הסדר חדש מול המקום בו בחרתם להתחתן. שלא תתבלבלו לחשוב שאתם בעמדה נחותה רק מכיוון שאתם חתומים על חוזה מול המקום, תבינו שהמצב החדש תפס את כולם לא מוכנים ולכן מעבר לחוזה הכתוב יש גמישות ורצון ליצירתיות.

בכל זאת מדובר בעסק  ובעלי האולמות ירצו לשמר אתכם ויעשו הכל ע״מ שלא תבטלו את החתונה שלכם לחלוטין, לרוב יהיה רצון לשמר את העסקה ללא שינוי ולא לפגוע בכם בהפעלת קנסות או קושי אחר, למעשה רוב הזוגות שלנו בחרו לדחות את מועד החתונה לכמה חודשים קדימה ולא שילמו קנס לבעלי האולם, מרגע שיצאה הנחיית משרד הבריאות ככל שתקדימו לעשות זאת כך הסיכוי למצוא תאריך חלופי שיתאים לכם יהיה גבוה יותר.

לגבי מי נושא בנזק הכספי לאולמות האירועים השאלה עדיין פתוחה מול המדינה אך מה שבטוח הוא שהזוגות לא אמורים להפגע ובמידה והנתקלתם בבעיה נשמח לייעץ.

איך קובעים מועד חדש לחתונה בצל הקורונה ושומרים על עצמנו לקראת כל תרחיש?

מאחר והעתיד הקרוב מסתמן כדינמי ואין לדעת מה יהיה היקף ההתפשטות של הוירוס, המלצנו לזוגות שלנו לא להתחייב על חוזה חדש מול אולם האירועים מבלי להכניס התייחסות למצב שבו נדרשת דחיה או ביטול בשל הנחיות משרד הבריאות או מצב חירום כללי במדינה.

כדאי שתדאגו לכסות את עצמכם בתרחיש בו עידן הקורונה יהיה עדיין איתנו, מה שאומר שכדאי לדאוג להכניס סעיף המתייחס לירידה בהתחייבות מספר האורחים שתכננתם כך אם תחול עדיין הנחיה המשפיעה על מרחב התעופה או התנועה אתם תהיו מכוסים, יש לי זוגות שאף לקחו את התסריט צעד קדימה והחליטו להוסיף הערה שבמקרה של הנחיות מגבילות שמאפשרות קיום אירוע אך מצמצמות את היקף האורחים שהיו צפויים להגיע, יהיו רשאים לדחות או לבטל את החתונה ללא קנס כספי.

או קי, ומה לגבי הספקים ונותני השירות שלכם?

בשונה מאולמות האירועים שם העסקה שלכם היא מול מערכת שלמה, ברוב המקרים מאפר, מעצב שיער, די ג׳י, צלם וכדומה יהיו עסקים קטנים והבחירה תהיה פרסונלית מול אדם ספציפי אותו תרצו איתכם ביום המיוחד שלכם.

אז מה קורה למשל אם נותן השירות יחלה או יאלץ לשהות בבידוד לפני החתונה שלכם? כמובן לא יתאפשר לו להעניק את השירות עליו התחייב, במקרה כזה הסיכוי למצוא ספק אחר שתאהבו באותה המידה יהיה קלוש מאחר ובדקה 90 לרוב נותני השירות המבוקשים כבר תפוסים. לכן כדאי לבחור ספק שמבטיח מחליף אותו תכירו מראש ותאהבו.

לסיכום ועם יד על הלב…

עם כל הרצון לנסות לדאוג לגיבוי לכל תרחיש ״קורונאי״ שיגיע, הכי חשוב לפני כניסה לתכנון אירוע חתונה בעידן הנוכחי היא  ההבנה  למה אנחנו נכנסים, להיות מראש מפוקסים ומודעים כי חוסר היציבות עלול ללוות אותנו עוד זמן מה, לכן אני ממליצה בחום למי שהמצב הנוכחי גורם לו גם כך למתח וחרדה לא להכנס לתכנון חתונה ולא לתאם מועד חדש עד שהמצב ירגע ונשוב לשגרה רגילה, אפשר לקיים טקס חופה מאוד מצומצם ולתכנן מסיבת חתונה בעתיד או להמתין עם כל הרעיון לזמנים אחרים. מי שבוחר לתכנן חתונה, כמו רוב הזוגות שלנו, כדאי להחליט באותה נשימה להיות גמישים ובזרועות פתוחות להתמודד בחן ובפרופורציה עם כל מה שעלול לבוא בהמשך…

אנחנו נשמח ללוות אתכם יד ביד ולהקל עליכם בכל תרחיש, בתקווה שנחזור לשגרת חתונות שמחות  במהרה 

 

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן